Hugh Vivian - Headteacher

Skeve Constantinou – Deputy Headteacher

Foundation Stage

                    Stephanie Williams – Nursery Teacher

                    Ruth Kevin – Nursery Nurse

                    Stephanie Turner-Proud - Reception Teacher / Early Years Lead

                    Tina Kasamias – Reception Teacher

                    Anil Singh – Nursery Nurse

                    Emma Spiers – Nursery Nurse

                    Helen Green – Nursery Nurse (Maternity Leave)

Key Stage 1

Year 1

                    Tilly O'Brien – Class Teacher

Year 2

                    Nancy Neal – Class Teacher / KS1 Lead

Key Stage 2

Year 3

                    Gabriella Hinc - Class Teacher

Year 4

                    Deenah McElhinney – Class Teacher

Year 5

                    Gillian Preston – Class Teacher

Year 6

                    Sarah Johnston – Class Teacher / KS2 Lead

Teachers

                    Jacqueline Boulton - EMA Co-ordinator

                    Virginia Oliver - Spanish Teacher

                    Lisa Staff – P.E. Teacher

                    Teaching Assistants

                    Rachel Bindon – Teaching Assistant

                    Reem El-Bashary - Teaching Assistant / MTS / Afterschool Club Play Leader

                    Silke Filby - Teaching Assistant

                    Zana Hoxha – Teaching Assistant

                    Bernadette Moore - Teaching Assistant / Breakfast Club Co-ordinator

                    Lilly Oestreicher – Teaching Assistant

                    Darren Smith - Teaching Assistant

                    Florie Sulja - Teaching Assistant

                    Habeeba Ajaz - Better Reading Partner

                    Susan Alexander - Better Reading Partner

                    Gavin Farrell - Better Reading Partner

                    Maryam Najand - Better Reading Partner

 

Support Staff

                    Lenka Jenks - School Business Manager

                    vacancy - School Administrator

                    Tracy Rutherford - SENCo

                    Zaineb Shah - Learning Mentor

                    Muhammad Ajaz - Computing Support

                    Andrew Dunham - Caretaker

                    Melihate Leka - Meal Time Supervisor

                    Katrina Law - Meal Time Supervisor

                    Frances Moore - Meal Time Supervisor

                    Kelly Reynolds - Meal Time Supervisor

                    Lindsey Wallace - Meal Time Supervisor

                    Chantelle Playfair - Breakfast Club, Meal Time Supervisor, After School Club